İade ve Değişim Koşulları

Sanal Mağaza İade ve Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Detay Pırlanta Sanal Mağaza için geçerlidir:

Detaypirlanta.com Sanal Mağaza'da satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz.

Bununla birlikte, Detaypirlanta.com Sanal Mağaza'dan satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Ürünün içine yazı yazdırmış olmanız iadeye engel değildir.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Detaypirlanta.com’a 14 gün süre içerisinde bildirilmesi gerekmektedir.

Bildirim için iletişim formu’ nu kullanabilirsiniz.

Detaypirlanta.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

 

 

Mağazalarımızdaki İade ve Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Detay Pırlanta Mağazaları için geçerlidir:

Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürleri  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış olup müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği taktirde fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb .)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak  kişiye özel hale getirilen ( yüzük ölçü yapımı, bileklik ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb ) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım ;  satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Detay Pırlanta Mağazasına uğrayarak Mücevher Danışmanlarımıza ürününüzün değişime müsait olup olmadığının kontrolünü yaptırmaktır.

 

Ürününüz iade için uygun koşullara sahip ise, hangi ürün grubuna ait olursa olsun mağazamızda arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz.

 

Değişim yapılacak ürününüzün karşılığında arzu ederseniz o an bir ürün almayabilir, mağazamız tarafından size verilecek hediye çeki ile siz ya da sevdikleriniz alışverişinizi daha sonrada gerçekleştirebilirsiniz.

 

Değişim yaparak alacağınız ürün tutarı geri vereceğiniz ürün tutarının altındaysa aradaki fark için mağazamız size hediye çeki düzenleyerek yardımcı olacaktır.

 

Sertifikası olmayan ürünlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Aldığınız ürünün sertifikası ürünün kimliği niteliğinde olduğu için dikkatle muhafaza etmeniz çok önemlidir.